Зарежда се

НА ЖИВО: Григор Димитров – Зизу Бергс 3:3, българинът върна пробива – Тенис – Голям шлем

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Григор Димитров и Зизу Бергс играят при резултат 3:3 в мач от третия кръг на “Ролан Гарос”. Двубоят е на корт №14, а това е първа среща между двамата.

ПЪРВИ СЕТ:

Началото за Григор бе трудно, след като изостана с 0:40 на свой сервис. Това даде три възможности за пробив на Бергс още в първия гейм на мача. Първите два брейк пойнта бяха спасени от Гришо, но след това той допусна пробив.

В началото на втория гейм обаче отново заваля, като това прекъсна срещата. Двамата се прибраха в съблекалните, а малко след това хасковлията се завърна на корта, тъй като дъждът намаля. След подновяването на играта, Зизу Бергс затвърди пробива си и поведе с 2:0.

Григор спечели следващия си сервис-гейм без затруднения. След това обаче дъждът отново прекъсна срещата. След повече от 20 минута пауза срещата бе подновена. В четвъртия гейм от началото на срещата Гришо получи първи шанс за пробив при 40:30. Белгиецът обаче изравни, а след дълго разиграване успя и да вземе предимство. След това Бергс обаче не успя да затвори гейма, след като двамата с българина излязоха на мрежата, а в крайна сметка първата ни ракетоа успя да прехвърли противника и да спечели точката. В следващото разиграването удар на Гришо срещна мрежата, но топката тупна в половината на белгиеца, който пък след това със смач отново взе преднина, а впоследствие направи резултата 3:1.

Най-добрият ни тенисист отново имаше проблеми при свой сервис, като се стигна до 30:30, а след това и 40:40. В крайна сметка с къса топка българинът измъкна гейма. Бергс започна сервис-гейма с двойна грешка – първата му в мача, а след това направи и непредизвикана грешка на мрежата. Гришо поведе с 40:15 и получи два шанса за пробив. Белгиецът изпрати топка, която бе посочена като аут, но Димитров се намеси и увери всички, че всъщност топката е попаднала в полето му, постъпвайки изключително джентълменски. След това хасковлията се възползва от втория си брейк пойнт и с къса топка върна пробива – 3:3.