Зарежда се...

Алберт Попов: Винаги съм знаел, че имам потенциала да стана първи

Алберт Попов: Винаги съм знаел, че имам потенциала да стана първи

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Българският скиор-алпиец Алберт Попов благодари на всички, които са му помагали през годините и имат принос за първата му победа за Световната купа, която постигна в нощния слалом в Мадона ди Кампильо.

И точно 45 години след първата българска победа в алпийските ски на Петър Попангелов.  

„Благодаря на моя екип, на семейството ми, Кая, дъщеря ми, това беше за теб!“, каза шампионът.

Алберт Попов даде първото си голямо интервю след историческата победа в Мадона ди Кампильо на Патрик Ланг, син на основателя на Световната купа по ски Серж Ланг и автор на статията за първата българска победа в ските на Петър Попангелов на 8 януари 1980 г в Ленгрис, ФРГ.

„Благодаря на всички, записах първата си победа за Световната купа и съм изключително доволен, горд и щастлив. Този успех го дължа на семейството, на целия екип, на спонсорите, на федерацията, на всички, които ми помагаха в годините и не спират да ми помагат. Заедно успяхме, качихме се на най-високия връх. Имах две страхотни спускания. Във второто рискувах всичко и имах късмет да не направя нито една грешка“, каза Алберт Попов, цитиран от Българската ски федерация. 

„Много време съм в ски спорта, положил съм много труд и винаги съм знаел, че имам потенциала да стана първи. Не съм спирал да вярвам. Винаги съм се стараел да бъда номер 1. Това ме държеше мотивиран и най-накрая показах резултат.“, каза още Попов.

„Второто спускане беше – всичко или нищо. Трябваше да рискувам много и го направих. Направих всички преходи перфектно, никъде не забавих и това ме направи шампион. В началото не осъзнавах какво се случва. В един момент бях на подиума и в следващия момент осъзнах, че съм победител.“, коментира нашият състезател.

„Радвам се, че постигнах победа още с първия старт за годината. Надявам се така да продължи януари, тази година има и световно първенство в Заалбах. Пожелавам си да съм здрав и във форма и както се казва на български да продължаваме да мачкаме“, каза още Алберт Попов.

В социалните мрежи новината за победата донесе стотици коментари. Повечето хора коментират, че в момента Попов е в топ 10 и трябва просто да повярва в себе си повече, за да се радва на успехите, които заслужава.

Материалът Алберт Попов: Винаги съм знаел, че имам потенциала да стана първи е публикуван за пръв път на Животът е любов.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com