Али Лариджани: Техеран няма да води никакви преговори с Вашингтон!
Техеран няма намерение да води преговори със Съединените щати, заяви секретарят на Висшия съвет за национална сигурност на Иран Али Лариджани в публикация в своя канал в Telegram.
По думите му Иран няма да участва в никакви разговори с Вашингтон, като обвини американския президент Доналд Тръмп, че е довел Близкия изток до нестабилност чрез „празни надежди“ и сега се опасява от нови загуби сред американските военни.
По-рано изданието The Wall Street Journal съобщи, че Лариджани е предложил възобновяване на преговорите по иранската ядрена програма. Според публикацията инициативата е била предадена чрез Оман, който е изпълнявал ролята на посредник след началото на съвместната военна операция на САЩ и Израел срещу Иран.
Междувременно Тръмп заяви, че новото иранско ръководство само е потърсило контакт с Вашингтон след началото на военните действия — твърдение, което противоречи на последната позиция, изразена от Техеран.



Post Comment