Зарежда се...

Ханзи Флик: Не ни е лесно, но това е положението – Футбол свят – Трансфери

Ханзи Флик: Не ни е лесно, но това е положението – Футбол свят – Трансфери

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Предводителят на Барселона Ханзи Флик е разочарован от случващото се с Дани Олмо и Пау Виктор, които бяха дерегистрирани от отбора. Има сериозна опасност двамата да не играят до лятото. Междувременно каталунците влизат в битка за първи трофей за годината – Суперкупата на Испания.

“Не знам какво предстои да се случи по казуса с двамата – заяви Флик. – В момента можем само да чакаме. Не ни лесно, но това е положението. Трудно е, че не мога да разчитам на тези играчи, защото и двамата са важни за нас. Особено Дани Олмо, както знаете, е отличен футболист. В крайна сметка трябва да продължим напред. Това ще ни се отрази, но пък е и възможност да станем по-обединени като отбор и да покажем какво можем”.

Германецът говори на пресконференция в Саудитска Арабия, където в сряда съставът му излиза срещу Атлетик Билбао в първия полуфинал от турнира. Там преди него беше капитанът Рафиня, който призна, че ако е бил в ситуацията на Олмо и Виктор и е бил в друг клуб, е щял да се замисли дали да не напусне.

Флик увери, че Ламин Ямал вече е готов за игра, тъй като има три-четири тренировки след възстановяването от контузия. Не е сигурно обаче дали младокът ще вземе участие в срещата.

“Усещам, че всички в тима са готови да покажат най-доброто от себе си. Фокусираме се само върху идните мачове. Разбира се, че печеленето на купи е важно за всички ни. А да играеш срещу Атлетик винаги е много трудно. Те разполагат с много бързи футболисти и се справят добре. Но пък смятам, че и ние играем наистина добре”, добави треньорът.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com