Зарежда се...

Иран: Ормузкият проток е затворен само за кораби от САЩ, Израел и Европа

Ормузкия пролив

Иран: Ормузкият проток е затворен само за кораби от САЩ, Израел и Европа

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Иранската революционна гвардия заявява, че Ормузкият проток – един от най-важните корабни пътища в света, е затворен само за кораби от САЩ, Израел, Европа и други западни съюзници. Това съобщава Фокус, позовавайки се на Times of Israel.

Според Корпусът на гвардейците на ислямската революция въз основа на международните закони и резолюции, по време на война, Иран има право да контролира преминаването през протока.

„Ако бъдат забелязани плавателни съдове, принадлежащи на САЩ, Израел, Европа „и техните поддръжници, те със сигурност ще бъдат ударени“, предупреждава Корпусът.

Проливът е затворен, откакто САЩ и Израел започнаха съвместната си операция срещу Иран в събота.

Почти една пета от световното потребление на петрол преминава през Ормузкия проток. През миналата година през него са транспортирани средно над 20 милиона барела суров петрол дневно. Около 20 на сто от световната търговия с втечнен природен газ също минава по този маршрут, като Катар изнася почти целия си втечнен газ по този начин.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com