Lego и Nintendo ще възродят преносимата конзола Game Boy
Още една игрова конзола ще бъде преобразена в блокчета от конструктор. Nintendo обяви, че емблематичната Game Boy ще получи специално Lego издание през 2025 г.
Новината дойде от социалните мрежи, където Nintendo сподели кратко тийзър видео. В него се виждат някои характерни елементи от Game Boy, но не и как ще изглежда самата конзола в Lego вариант.

Не знаем от колко части ще бъде преносимата игрова конзола, нито каква ще бъде цената или точната пускова дата. Ясно е обаче, че премиерата ще се състои през 2025 г., така че феновете могат просто да се заредят с търпение.

Nintendo и Lego не си сътрудничат за първи път. Двете компании имат редица серии за сглобяване, включително интерактивната Super Mario и доста прецизното Piranha Plant, също елемент от игрите за италианския водопроводчик.
Build the classic Nintendo system in LEGO® form. Coming October 2025. pic.twitter.com/XEyhbARqXq
— Nintendo of America (@NintendoAmerica) January 9, 2025



Post Comment