2 войни, 3-ма месии, 9-и вот за 5 години – българският модел
Предстоят 9-и избори в рамките на пет години.
Две брутални войни близо до източната и южната ни граници.
„Логистираме“ и двете. И в двете сме „легитимна цел“.
Нямаме ПВО – дадохме го на Украйна.
Нямаме изтребители – предплатихме ги, но САЩ ни излъгаха и не пратиха.
Или пратиха дефектни.
Нямаме бомбоубежища.
Нямаме и гражданско летище – вече е военна база.
Нямаме главен прокурор.
И национална валута си нямаме – откраднаха ни лева, стопиха ни спестяванията.
Но си имаме инфлация, и то каква.
Имаме и европейски ценности.
Най-после шампиони в Европа: по ниски доходи и високи цени!
Президентката – соросоиден троцкист, неизбиран от никого.
Правителство на розовия комсомол, децата на ДС и вампирите – Костовото Наде, Трайчо, Запряненко…
И то неизбирано от никого, но като нищо ще ни вкара във война.
Сваленият с ритници Борисов, уж опозиция, набива канчето на военния министър.
И това минава.
Отново са се сговорили на наш гръб.
Задава се 3-и пореден спасител, пак в рамките на пет години.
Месия 1 – Слави Трифонов.
Месия 2 – Кирил Петков.
Месия 3 – Румен Радев.
Все „нови лица“. Които носят „промяна“. И ще преборят „корупцията и мафията“.
И ничия глава не увира. Партийното стадо ентусиазирано блее пред заколение.
Клиентелата се пребоядисва и доволно потрива ръце – задава се нов келепир.
„Народът прост,
животът – тежък, скучен.
Живот без маска и без грим,
озъбено, свирепо куче…“
Само дето кучетата заслужават многохилядни протести, а бедстващите пенсионери и цените на тока – не.
Мизантропия, обезчовечаване, зверско разделение и омраза, примитивизъм, захранен от социалните мрежи и риалити-форматите по телевизията?
Българският модел.



Post Comment