Бойко Борисов се мести в с. Иваняне – вижте палата му, който e с 3 подземни етажа и бункер (по проект на Белият дом)
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов планира смяна на местожителството, научи Ко4.
Бившият премиер ще замени родната си къща в Банкя с нов дом в село Иваняне, издадоха негови съседи. Иваняне също се намира в район Банкя и е само на 12 километра от столицата. Бойко Борисов – има нов имот чрез фирма „Ипон“. В нея мястото се определя като „олицетворение на управлението ни“, казва негов съсед и изтъква, че „Понеже на Бате Бойко му писна от старата къща в Банкя, а и вече всички я знаят, реши да си направи нов палат“.
Какво още казва информаторът по темата- „Страхотен имот, нали?
Не, този имот не е за продажба… Нито пък е мой, за да се фукам с него. Този имот е олицетворение на управлението ни. Понеже на Бате Бойко му писна от старата къща в Банкя, а и вече всички я знаят, реши да си направи нов палат.
Това е новото му имение и, както всички се сещате, не е на негово име. Къщата е на фирма „Ипон“, която е известна на всички ни и знаем на кого е.
Докато ние събираме капачки за бъдещето на децата, докато даряваме от заплатите си, за да помогнем на хора, които имат нужда от животоспасяващи операции, тези нещастници си строят ето такива палати. И ни обясняват, че няма пари за здравеопазване, за пътища, за детски градини …

Хайде че бързам, отивам на частно парти с кюлчета!“
Докато Борисов казва, че живее скромно със „1500 лв. на месец“, в Иваняне изниква нов палат за няколко милиона – с бункер и два изхода. През 2020 г. стана ясно, че дъщеря му Вeнeтa, брaтoвчeдът Рaди Иванов и брaтoвчeдкaтa Румянa Клачар cтрoят нoви къщи нa вхoдa нa Иваняне. Зa пo-удoбнo ca инвecтирaли в oбщa oгрaдa.
Зa cтрoeжa пoлзвaли фургoн нa cъceдния тeрeн, кoйтo e нa жeнaтa нa шeфa нa фирмa „Кaрaт C” Миролюб Столарски. Тoй e cпoнcoр нa ГEРБ и пeчeлеше oбщecтвeни пoръчки зa прeвoз oт Coфийcкa oбщинa. Жeнa му пък e купилa тeрeнa oт фирмa нa Пaцo Килиятa, cъдружник нa брaтoвчeдкaтa Румянa. Пaцo Килиятa от Люлин e бивш зaтвoрник, ocъдeн зa рaзпрocтрaнeниe нa нaркoтици.




Радослав Венциславов Иванов в момента е шеф на охранителната „Ипон 1“. Фирмата е на Борисов, докато той не става главен секретар на МВР, след това прехвърля собствеността на Надка Маринова и Цветелина Бориславова. Впоследствие дяловете на Бориславова са прехвърлени на братовчед му, а Маринова е заличена като управител на „Ипон 1“ на 31 декември 2018 г. Радослав Иванов е в управата на още петнайсетина дружества.
По-любопитните подробности обаче са свързани не с местонахождението на имота, е със строежа на сградата.
„Къщата се строи по тертип на Белия дом, даже му викаме малкия Бял дом. А най-интересното е, че има 3-4 етажа под земята“, довериха запознати.




Явно Бойко Борисов е хлътнал по новия тренд сред богаташите да си строят бункери за лоши времена.За архитектурата на къщата под земята не можем да кажем много, но наземната й част наистина наподобява стила на Белия дом.
В Банкя обаче се шегуват, че ако не друго, то Борисов поне ще има достатъчно място за зимнина и туршии. Трябва да спомена че имотите около къщата тоест полето преди Иваняне също е на бате Бойко.
Та така лекичко, ви представих най-новият палат на Борисов в село Иваняне! А, Вие, скъпи сънародници, бъхтайте цял живот за едно жилище!












Източник:ko4.bg
Източник: socbg.com













Post Comment