Борисов изтрещя: ГЕРБ гради алтернативно правителство
Той отправи и критики към настоящото управление
ГЕРБ в момента гради алтернативно правителство, за да могат хората да имат избор. Това заяви лидерът на партията Бойко Борисов в Кюстендил.
Той коментира и управлението, като посочи, че толерират правителството от месец и половина. „В сегашното правителство има хора, които са били министри и премиери, а те излизат все едно сега са се родили. Сега те дават с 2 млрд. повече на същите фирми, които наричат олигарси“, каза Борисов.
рът на ГЕРБ припомни, че докато партията му е управлявала, не е срещала подкрепа от президентската институция за консервативните бюджети. „Фразите бяха: „По-високи пенсии“; „По-високи заплати“; „Повече““, отбеляза той.
Борисов коментира и темата за еврозоната, като заяви, че ГЕРБ са били принудени да правят компромиси, за да бъде приета страната. Лидерът на ГЕРБ и преди е подчертавал, че партията работи от години за влизането на България в еврозоната.
„Всички искаха да изкарат, че влизането в еврозоната е повишило цените, умишлено всички извън ГЕРБ имаха интерес да се намираме в безвремие“, заяви още той. През декември миналата година Борисов посочи, че основният приоритет за него остава приемането на единната европейска валута.



Post Comment