Цената на тока и хляба расте заради стремежа на статуквото да вкара България в еврозоната
В декларация, прочетена от трибуната на Народното събрание, председателят на “Възраждане” Костадин Костадинов постави въпроси, важни за българските граждани и посочи, че предвид инфлационните скокове, както и ръста на цените на храните и стоките от първа необходимост и значителното увеличение на цената на хляба, е престъпление и национално предателство. Той добави, че това се прави, за да постигнат евроатлантическите партии на статуквото 3% дефицит, нужен им за така жадуваното влизане на България в еврозоната, Този техен блян ще доведе цената на хляба да стане 3 лева.
Краят на изминалата година и началото на новата година донесоха една вест, а именно, че инфлацията в България за миналата година вече отговаря на условия за членство на България в еврозоната.
Разбира се, това не отговаря на истината, тъй като това е абсолютна фалшификация и лъжа. Още миналата година ние от “Възраждане” поискахме инспекция от страна на “Евростат” на Националния статистически институт, защото всички български граждани знаят, че инфлацията не е 2%, както се опитва да ни убеди НСИ и че това е една фалшификация, която е направена с една единствена цел – България да отговори формално на изискването за членство на нашата страна в еврозоната. Обаче покрай фалшификацията на данните на НСИ, управляващите евроамерикански елити направиха така, че посегнаха и бръкнаха изключително дълбоко в джоба на българските граждани по две направления, за което никой освен нас не говори.
Второто нещо, което направиха партиите на евроатлантическото статукво, е, че те в своя бюджет предвидиха увеличение на ДДС за хляба, в резултат на което цената на хляба скочи с 20%. И в момента тя продължава да расте.
Има и скок на цените на горивата. Цените на бензина скочиха с 10 стотинки и продължава да растат леко и неусетно, със стотинка на всеки 3-4 дни. В края на месеца цената на хляба ще скочи още. Поне с 10 стотинки и това няма да е краят, защото при евентуално увеличение на цената на тока, цената на хляба ще се увеличи още.
В резултат на което, влизането на България в еврозоната ще бъде платено от всеки един български гражданин, всеки един, който купува хляб, вече плаща за влизането на България в еврозоната, всеки един пенсионер плаща за влизането на България в еврозоната, всеки един болен човек, всеки един беден човек в България плаща.
48% от населението е или под или около прага на бедността, всеки един от тези бедни хорица плаща в момента от джоба си, за да може да пълним бюджета, за да имаме 3% дефицит, за да влезем в еврозоната. Това е престъпление, което беше направено спрямо българския народ. Затова ние от “Възраждане” не веднъж, а милиони пъти сме казвали, че членство на България в еврозоната е престъпление спрямо българските национални интереси, то унищожава българските доходи, спестяванията на най-бедните хора и на практика прави така, че ги кара да стават още по-бедни.
Освен това, влизането на нашата страна в еврозоната, в ситуация в която ЕС и самата еврозона навлизат в най-страшната си рецесия от началото на съществуването си, въобще като организация, ситуация, в която светът се променя, ситуация, в която ЕС се тресе дори, ситуация в която виждаме, че политиката на основния партньор на ЕС се променя кардинално и радикално, не с дни, а с часове, ситуация, в която бъдещият президент на САЩ може буквално да уволнява министър-председатели на цели държави и да клати правителство само с един или два статуса в някоя от социалните мрежи. В такава ситуация да искаш да влезеш в еврозоната е безумие, това е национално предателство, това е престъпление.
Затова ние от “Възраждане” призоваваме ДДС, който беше вдигнат за хляба, да бъде върнат обратно в старите граници, което беше наше предложение от 2021 година. Нещо повече, ние настоявахме и продължаваме да настояваме ДДС да отпадне не само за хляба, но и за всички останали стоки от малката потребителска кошница. Най-необходимите храни за хората, освен хляба – месото, сиренето, млякото, кашкавала, яйцата, олиото, солта, захарта.
Костадинов още съобщи, че „Възраждане“ ще работи и за намаляване на цената на тока, като предстои да внесе предложение за промяна на Закона за енергетиката.



Post Comment