Делян Добрев подаде оставка като народен представител
Решението идва дни след като депутатът обяви, че се оттегля от активната политика
Депутатът от ГЕРБ Делян Добрев е подал заявление за прекратяване на правомощията му в 52-то Народно събрание. Това съобщиха от пресцентъра на парламента.
Молбата му е входирана официално в деловодството на Народното събрание. Решението идва само два дни, след като Добрев обяви, че се оттегля от активната политика след близо 20 години в партията.
Тогава лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов уточни, че не става дума за окончателна раздяла, а за „една крачка назад“.
Делян Добрев е дългогодишен народен представител и бивш министър на икономиката, енергетиката и туризма в първия кабинет на Борисов. През годините той се утвърди като една от ключовите фигури в парламентарната група на ГЕРБ.



Post Comment