Джордж Ръсел: Работихме много, за да се върнем на тази позиция
Победителят в Гран при на Австрия Джордж Ръсел даде емоционално интервю веднага след триумфа си на пистата Ред Бул Ринг. Британският пилот на Мерцедес говори открито за трудния път обратно към върха и голямото напрежение в Шпилберг.
„Радвам се много да сме на най-високата позиция на подиума“, започна британецът. „От доста време не бяхме тук“. Веднага след това той допълни: „Работихме много силно за да се върнем на тази позиция“.
Ръсел коментира и представянето на основните си конкуренти: „Макс и Ред Бул бяха много бързи през целия уикенд“, като добави „Поздравления за тях“. Пилотът не пропусна да се обърне и към трибуните: „Благодаря на феновете благодаря на всички които ни подкрепяха“. Заради изтощителното каране в жегата той чистосърдечно призна: „Очаквам сега с удоволствие да се хидратирам и разбира се да си почина“.
Относно случващото се на трасето в крайните минути, Ръсел сподели: „Да когато трябваше да натиснаме всяка една от обиколките се допускат от време на време малки грешки, знаех колко бързи са пилотите зад мен особено и Кими който бе много бърз през целия сезон във всяка обиколка“. Накрая той обясни как е затворил успешно състезанието: „Следях внимателно позицията ми спрямо него“. Пилотът завърши с думите: „Знаех че серията от обиколки е много дълга отбора обаче разпредели действията ни“.
С тези думи Джордж Ръсел затвори успешния за него състезателен уикенд, който донесе огромно облекчение и мотивация за целия екип на Мерцедес преди следващите стартове от световния шампионат.

Добави ни в предпочитани източници в Google



Post Comment