Зарежда се...

Европа е един деиндустриализиран, застаряващ и лишен от ресурси континент

Разруха

Европа е един деиндустриализиран, застаряващ и лишен от ресурси континент

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Kаква му е играта на Елон? Защо е обявил медийна война на западните либерални правителства – на британското, на немското, а скоро вероятно и на Макрон?

Елон нарочно ги провокира и постоянно ескалира провокациите. Елон е като покер играч, който има много силни карти и знае, че срещу него е блъфьор без никакви карти, който само спекулативно блъфира. Мъск смело и садистично му вдига залога, и така блъфьорът или трябва да се огъне и предаде, или да продължи опасния си блъф, който обаче може да доведе до пълния му фалит и да го изкара от покер-масата.

Това прави Елон. От позицията на най-влиятелната медия в света им показва, че ще подкрепя всеки европейски политик-популист срещу управляващия европейски либерален режим. Ще се намесва в западноевропейските избори и политически процес и ще им влияе. Иска да провокира някаква реакция в тях.

Проблемът им е, че в момента те нямат „никакви карти“ и единствената им „реакция“ са празни закани. Ако тръгнат да забраняват Туитър или да налагат други санкции срещу платформата и Елон, тогава все едно подават топката на празна врата на Мъск, защото след десетина дни Тръмп взима властта, а Елон му е като вицепрезидент.

В момента Тръмп може да свали всяко едно западноевропейско правителство за неповече от два месеца – чрез икономически инструменти и санкции. Както свали от власт либералната „икона“ Трюдо в Канада – при това само със закани и заплахи, без конкретни действия, и то още преди да е влезъл в длъжност. Особено сега, когато Европа скъса всякакви търговски връзки с Русия и е на сто процента зависима от Щатите – Тръмп и Мъск могат да предизвикат за отрицателно време икономическа катастрофа в Британия, Германия, Франция и така нататък.

Това е играта на Мъск в момента – да покаже, че „евроцарят“ е гол. Че приказните му „евро-одежди“ са една илюзия, една лъжа, а истината е един гол и увиснал тумбак, и един миниатюрен и пресъхнал полов член. „Либералните евроатлантически ценности“, „европейското семейство“, „европейската градина, оазисът, към който всички се стремят“ – това са кухи лозунги, а Европа е просто една скъпо платена прислуга на Щатите, която може по всяко време да бъде уволнена и изритана на улицата.

Елон иска нагледно да покаже на европейците, че митът за това как „либералната демокрация и нейните ценности носят просперитет“ е една илюзия, една огромна лъжа.

Европа е един деиндустриализиран, застаряващ и лишен от ресурси континент, чийто „просперитет“ се дължи не на „европейските либерални ценности“, а на доларовата система и на благоволението и благоразположението на Щатите.

Само, че във Вашингтон стопаните вече не са либерали и демократи, а са популисти. И либералната европрислуга (Стармер, Макрон, Шолц, Урсула и т.н.) вече не им е необходима и тя ще бъде сменена с европейски популисти.
И евролибералите не могат нищо да направят по въпроса, защото са точно скъпоплатена и добре субсидирана прислуга. Новите господари във Вашингтон ги уволняват. Ако не бяха толкова активни в това да русофобстват и да воюват с Русия, сега можеха да имат някакви лостове за влияние, някакви инструменти за договорка; можеше да не са напълно зависими от волята на стопаните във Вашингтон.

Представете си луксозен имот, новият собственик на който уволнява прислугата, която събирайки си багажа и излизайки от имението, крещи и плаче: „Фашисти, расисти, заплаха за демокрацията, новият Хитлер, ксенофоби“ – а новите собственици с усмивка ги подритват по задника и с трясък затварят вратата зад гърба им.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com