Фактчекърите съвсем не са единствените, които налагаха и пропагандираха цензурата и ограничаването на медийната свобода
Фактчекърите съвсем не са единствените, които налагаха и пропагандираха цензурата и ограничаването на медийната свобода.
Какви ли не организации също се занимаваха с това.
Ще спомена само нещото, наречено АЕЖ или Асоциация на европейските журналисти.
Основното им занимание е да бълват евроатлантическа пропаганда и да заклеймяват всяко мнение, което излиза извън прокрустовото ложе на едноизмерния глобализъм.
Защитаваха и награждаха единствено „журналисти“, които пишеха, че Путин е болен от 3867 вида болести, че руската армия воюва с чипове от перални, че Тръмп е „фашист и убиец на демокрацията“.
В същото време подминаваха с абсолютно безразличие многобройните случаи на медийна цензура.
Нещо повече.
Сами призоваваха за санкции срещу всеки, дръзнал да оспори малоумните им схващания за света. Докато съществуват такива структури от рода на нещото АЕЖ, за никаква медийна свобода у нас не може да се говори.



Post Comment