Гърман: Apple вдига цените на серията iPhone 17 съвсем скоро – nixanbal
Компанията не желае да въвежда новото си по-високо ценообразуване с предстоящите си флагмани тази есен, затова готви подобен ход още сега.
Наскоро Тим Кук ни информира, че покачването на цените на продуктите на Apple няма как да ни се размине, а скоро след това стана ясно, че iPhone 18 Pro и iPhone 18 Pro Max може да са с до 27% по-скъпи от предшествениците си.
Днес явно е пореден ден за “добри” новини, свързани с ценообразуването на смартфоните на Apple, идващи от журналиста Марк Гърман. Според него ябълката подготвя скок в цените и на текущите си премиум предложения от серията iPhone 17.
Гърман смята, че предстоящата промоционална програма Back to School, която Apple прави всяка година, ще послужи за въвеждането и на новите цени на iPhone 17, iPhone 17 Pro, iPhone Air и iPhone 17 Pro Max.
Този ход на компанията ще има за цел да послужи за нещо като буфер преди излизането на iPhone 18 Pro и iPhone 18 Pro Max тази есен, за да се намали негативната реакция към техните бъдещи по-високи цени.
Напомняме, че очакваното повишение при следващите флагмани на гиганта от Купертино е обвързано както с тежката криза с RAM чиповете в световен мащаб, която ще бъде използвана за оправдание и за новите цени на серията iPhone 17, така и с планираната нова система от камери с променлива бленда, очаквана да бъде включена при двата апарата.
Като цяло, ако смятате да се екипирате с нов iPhone, действайте бързо, защото всяко отлагане може да ви струва доста скъпо.



Post Comment