Идва страшна секира! Вижте какво готвят ЕС за българите!
За да получим парите от ЕС е необходимо да бъдат приети промени в Закона за енергетиката. Пълната либерализация на пазара на ток трябва да влезе в сила от края на 2025 г., коментира министърът на финансите Асен Василев.
Но според ПВУ излизането на домакинствата на свободния пазар на ток трябва да стане на два етапа. Още сега трябва да бъде прекратено определянето от ЕКВР на енергийни квоти за доставка на ток на регулиран пазар.
Това е първа стъпка към либерализация на пазара на ток за бита. А крайният резултат ще бъде огромно повишение на сметките за ток за домакинствата.
За да дойдат едни пари от ЕС в България, пари, които не знаем къде и при кого ще отидат, ще трябва да плати народът!
Всяка сметка за ток ще порасне двойно и тройно, защото знаем какво значи „либерализация“ на пазара. Родните търговци на ток ще се опитат да одерат от всеки по две кожи.
На фона на всичко това ще си продадем реакторите от АЕЦ „Белене“ за без пари и няма да разширим АЕЦ „Козлодуй“.
Ще бъдем либерализирани, но на свещи…



Post Comment