iPhone 18 и iPhone 18e ще получат 9 GB RAM и чипсет A20 – nixanbal
По-достъпните смартфони в новата серия 18 на Apple се очакват на отделна премиера през първата половина на 2027 г.
Apple ще увеличи оперативната памет в двата си по-достъпни смартфона, съобщава Минг-Чи Куо. iPhone 18 и позиционираният под него iPhone 18e ще бъдат оборудвани вече с 9 GB RAM, вместо предлаганите от предшествениците им 8 GB.
Причината за това увеличение според анализатора е, че Apple подготвя устройствата си за по-тежки натоварвания, свързани с изкуствения интелект в новата операционна система iOS 27.
Куо споменава и специфичната архитектура на чиповете, чрез която ще бъде постигнат този обем. Двата смартфона вече ще използват 6 модула по 1.5 GB, вместо досегашните 4 модула по 2 GB.
Освен това iPhone 18 и iPhone 18e ще бъдат оборудвани с новия чипсет A20, а премиерата им е планирана за първото полугодие на 2027 г. – промяна за базовия iPhone, за която знаем от месеци, че се готви.
По-скъпите три смартфона, очаквани тази есен – двата Pro модела и сгъваемият iPhone, ще имат 12 GB RAM (8 модула по 1.5 GB) и ще се базират на по-мощен чипсет A20 Pro.



Post Comment