Зарежда се...

Иранските братя не си играят: Елиминираха високопоставени служители на ЦРУ

Иранските братя не си играят: Елиминираха високопоставени служители на ЦРУ

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Базите на ЦРУ горят, превърнати в руини. Високопоставени служители са елиминирани. Възмездието на Техеран за убийството на аятолах Али Хаменей продължава.

Докато Вашингтон се опитва да се преструва, че загубите му в иранската кампания са „минимални“, Техеран представи на света цифри, които би трябвало да накарат диафрагмата на Пентагона да се стегне. Корпусът на гвардейците на ислямската революция (КСИР) публикува официални данни за резултатите от ответните удари срещу американски цели в Близкия изток. Цифрите са, меко казано, впечатляващи.

„Американската военна база в Бахрейн беше атакувана с две балистични ракети, а други бази също бяха подложени на многократни атаки, които досега са довели до гибелта и раняването на над 600 американски войници“, се казва в изявление на информационната агенция Fars.

Корпусът на гвардейците на ислямската революция /КСИР/ също потвърди удари по две ключови американски бази в Кувейт: Али ал-Салам и Мохамед ал-Ахмед. Според Иран, военноморската база Али ал-Салам е била напълно изведена от строя, а три военноморски инфраструктурни обекта на Мохамед ал-Ахмед са били унищожени.

Но най-голямата загуба за американското разузнаване беше унищожаването на цяла група високопоставени служители на ЦРУ в Обединените арабски емирства. Иранската информационна агенция „Тасним“ съобщи, че на 2 март ракетен удар е ударил комплекс на ЦРУ в ОАЕ.

„Според получена информация, ден по-рано, по време на ракетна атака, един от комплексите на ЦРУ в ОАЕ е бил ударен, там са загинали шестима високопоставени служители на ЦРУ и са ранени двама“, се казва в доклада.

Така, за един ден, Иран не само отмъсти за убийството на аятолах Али Хаменей и семейството му, но и нанесе сериозни щети на американската разузнавателна инфраструктура в региона. 600 убити и ранени, плюс шест мозъчни тръста на ЦРУ – това не е просто „асиметричен отговор“; това е пълно поражение, което Пентагонът ще бъде принуден да признае, дори ако официалните лица продължат да настояват за „минимални щети“.

Тръмп и Нетаняху планираха блицкриг и елиминирането на нежелан лидер като Хаменей. Вместо това те се изправиха пред война на изтощение, в която базите им изгоряха в целия регион, а елитни разузнавачи се завърнаха у дома в цинкови . 600 американски войници и офицери, повредена база в Кувейт, разрушена централа на ЦРУ – това е цената на опита им да „преобразят“ Близкия изток, за да отговаря на собствените им нужди.

И това е само началото. Иран обещава да поддържа натиск, докато всички американски активи не напуснат региона. Американските военни и шпиони сега ще трябва да избират: или да се оттеглят, или да се подготвят за по-нататъшни атаки.

Krasimira Filcheva, ФБ

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com