Зарежда се...

Какво се случи на протеста против Радев, кой стои отзад, какво следва. Украинизмът вече е поминък

украйна

Какво се случи на протеста против Радев, кой стои отзад, какво следва. Украинизмът вече е поминък

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Няколко извода от „масовия“ протест на некъпани русофоби и тротинейшъни против Радев.

– Някои привиждат в лумпениадата зачатъци на фашизъм. Да, и в Мюнхен през 20-те години на 20. век е започнало пак така невинно – декласирани социални елементи от бирариите, озлобени лузъри, избиващи комплекси и разпознаващи в реалността и властта източник на житейските си неблагополучия.
– Така започна и през 2013-2014 на Майдана, но с благословията и спонсорството на Демократическата партия на САЩ. В резултат Украйна е вече напълно опустошена, бандитска държава. А семействата на Байдън, Урсула и Зеленски се изхождат в златни тоалетни.
– Аз обаче видях на площада предимно прецакана клиентела, която пета година се изхранва от войната в Украйна. Видях притеснени грантаджии. Мирът за тях не е бизнес, смъртта и взаимното изтребление са далавера. Комплимент е да ги дефинираме като „фашисти“, защото това предполага все пак някаква идеология. А тук има само келепир, муфтаджийство.
– Украинизмът не е просто патология. Украинизмът е поминък. За масовиците на площада бе важно да развеят украинския байрак по-високо от българския, за да бъдат забелязани и бонифицирани от работодателите си.
– А кои са работодателите им? Доскоро се спотаяваха в едно посолство на „Козяк“, но вече са в едно друго посолство в „Овча купел“, превърнато в розов бардак от съдържателката Маман Олеся. Това посолство се държи като съветското при социализма и американското в мандатите преди Тръмп – кадрува, меси се във вътрешната ни политика, отнема територии (анклава Баба Алино) и дори разпорежда на ДАНС. Последствия очевидно няма – държавата отказва да влезе в пълномощията си и да пресече инвазията.
– Не искам да съм лош пророк, но може да ни излезе скъпо. Предусещайки слабостта на институциите, продажността на медиите и покорството на обществото, натрапниците ще стават все по-радикални и лунатични в претенциите си.
– Манифестацията против Радев бе функция от опитите за колонизация на България и превръщането й във втора/резервна Украйна от наднационалните елити в Брюксел и Давос. Това е показно дисциплиниране на новото правителство, демонстративен рекет.
– Какво следва? Етническа партия по модела на ДПС? Вписване в Конституцията на малцинство? Официални квоти в държавните ведомства?
Да, новините на украински по националната телевизия и синьо-жълтите студиа ще ни се видят като детска залъгалка…
Ако това безумие не бъде пресечено в зародиш, не изключвам асимилацията да добие чудовищни форми.
– То и сега е чудовищно – грантаджии на протест срещу законната власт в комплект с украински преселници, които уж бягат от войната, а всъщност практикуват диверсионни операции на чужда територия?! Само си представете подобно поведение на българите в Украйна…
– В Киев се провеждат гейпрайдове и рокконцерти, тече футболно първенство – значи не е толкова страшно. Да си обират крушите, достатъчно ги изхранвахме и търпяхме. А и на фронта ще са по-полезни за своите, не ли?!

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com