Зарежда се...

Комисията за защита на потребителите забрани на мобилните оператори да вдигат цените

Комисията за защита на потребителите забрани на мобилните оператори да вдигат цените

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Завишаването на цените от мобилните оператори без съгласието на клиентите е нелоялна търговска практика и се забранява със заповед на председателя на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Мария Филипова, съобщиха от Комисията.

След извършени проверки е установено, че два от мобилните оператори са променили условията на действащи договори, включително увеличаване на месечните такси, без да са постигнали писмено споразумение с потребителите.

Сега всички оператори, нарушили закона, са задължени незабавно да прекратят прилагането на едностранните промени в договорите.

Комисията за защита на потребителите ще наложи съответните имуществени санкции на операторите. Предвидената в закона санкция е в размер до 50 000 лева за всяка прилагана нелоялна търговска практика.

От КЗП съобщиха, че абонатите имат право да прекратят договора си без допълнителни разходи. Повод за издадената заповед е решението на два от мобилните оператори да вдигнат цените през новата година.

„Йеттел България“ увеличи цените от 5 януари, като месечните такси за мобилна услуга се увеличават с 2 или 3 лева в зависимост от тарифния план. „Виваком“ също съобщи, че увеличава месечния абонамент с 2 лв. с ДДС за интернет услуги от февруари. Клиентите на компанията могат да прекратят договорите си без санкции до 7 февруари включително.

Още по темата: КЗП забрани на мобилните оператори да налагат други неустойки при предсрочно прекратяване на договора

Материалът Комисията за защита на потребителите забрани на мобилните оператори да вдигат цените е публикуван за пръв път на ФактиБГ.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com