Зарежда се...

Лавров: Западът целеше колапс на Русия, когато разпали конфликта срещу нея

Лавров: Западът целеше колапс на Русия, когато разпали конфликта срещу нея

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров

Русия твърди, че Западът се опитва да отслаби и разруши страната чрез конфликта в Украйна. Това заяви руският външен министър Сергей Лавров по време на кръгла маса с ръководители на дипломатически мисии, посветена на украинската тематика, предават руски медии.

По думите му срещата не е първата, на която се обсъжда този въпрос, който според Москва е основен в международната политика. Той подчерта, че темата многократно е поставяна и от руския президент Владимир Путин, както и от други представители на руското ръководство.

„Това е водещ въпрос за нас, защото целта на подготвената и впоследствие разгърната от Запада война срещу Русия, водена чрез киевския режим, е отслабването на страната ни“, заяви Лавров.

Руският външен министър посочи още, че според Москва крайната цел на западните държави е нанасяне на стратегическо поражение на Русия. По думите му има основания да се смята, че зад това стои и стремеж за разпадане на страната.

Изказването беше направено в рамките на дискусия, посветена на ситуацията около конфликта в Украйна и международните реакции на него.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com