Зарежда се...

Майката на битите деца в Монтана: Баща им удряше сина ми, който има астма, за да не кашля

Майката на битите деца в Монтана: Баща им удряше сина ми, който има астма, за да не кашля

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

„Имаше агресия през всичките 8-9 години, в които живеехме заедно в Монтана като семейство. Не спираше да пие алкохол, да се събира с приятели, да играе комар. Имаше побои над мен, над децата. Големият ми син имаше пристъпи на астма и когато имаше пристъпи – той биеше детето, за да не кашля и той да може да се наспива“.

Това разказа пред Нова тв майката на децата, за които се твърди, че са бити от баща си с кол и тиган в Монтана.

Майката Мая Тодорова вече има второ семейство и живее в Сопот. По думите ѝ мъжът ѝ и баща на децата я заплашвал и тя се принудила да избяга при приятели в Италия.

„Избягах от него преди 5-6 години, защото тормозът беше голям. Съседи са викали полиция, но той беше задържан за не повече от 10 минути“, спомня си тя.

„Изпращах пари чрез познати, но той вместо да се грижи за децата ги проиграваше на комар. Подаръците, които изпращах на децата си за Коледа – той ги е чупел и хвърлял през балкона. Поддържам връзка с децата чрез съседи и приятел. Но хората ги е страх от него. Не ме учудва, че децата са бити“, подчерта жената.

Тодорова заяви, че е в постоянна връзка със социалните служби. „Децата са били взети веднъж – миналото лято. Не знам защо са му върнати, след като той не може да се грижи за тях. В апартамента му няма нито ток, нито вода. В момента институциите казват, че търсят близки на децата. Аз не се крия. Защо не се обадихте? Аз съм жива – те си имат майка. Искам да си взема децата. Подала съм документи да си ги взема. Имам второ семейство, друго дете и човек до себе си, който ме подкрепя. Мъжът ми е подписал, че е съгласен да отглеждаме децата заедно. Работим и двамата“, заяви тя.

Момчетата – на 9 и 12 години, са настанени в Кризисен център. Баща е разследван за системен тормоз и побои над тях. Според информацията до момента мъжът всекидневно пребивал децата си с дървен кол и тиган. Бащата не е арестуван. Но ще му бъде повдигнато обвинение за побой над малолетния му син и с прокурорско постановление ще бъде задържан за 72 часа.

Екип на телевизията е успял да разговаря с бащата, но мъжът е отказал да застане пред камерата. Той заявил, че е „извършил деянието от безизходица“. По думите му по-големият му син играел комар и пушел и той не искал детето му да тръгва по този лош път. Нямало какво друго да направи, освен да го набие. Мъжът изрази съжаление за това, което се е случило, и каза, че институциите не трябва да вярват изцяло на това, което казват децата му.

Съседи са се осмелили и са подали сигнал до институциите, които са дошли и са извели децата. По-голямото момче е било с оток на лявата ръка и синина на крака. Децата са настанени в Кризисен център, а социалните служби търсят близки, които да и приберат.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com