Медиите в Уругвай скочиха на Биелса: Милиони на боклука!
Двукратният световен шампион Уругвай отпадна още в груповата фаза на Мондиал 2026, а логично това донесе много критики от медиите в страната. На прицел обаче попада най-вече селекционерът Марсело Биелса, който имаше лични проблеми с голяма част от играчите.
Избрано от VGong
Ден 16: Най-бързият гол с най-бързата мрежа
Местният „El País“, публикува сурова корица с текст, гласящ: „Милиони на боклука“. Това е препратка към високата заплата на аржентинския треньор, която според местните медии е 4 милиона годишно. Това означава, че до пристигането на Карло Анчелоти в Бразилия той е бил най-добре платен, дори над световния шампион Лионел Скалони.
„Това е най-големият провал в историята на Уругвай на Световното първенство“, добавят от медията.
Трябва да отбележим, че Марсело Биелса, известен с прякора си „Лудия“, вече обяви преди Мондиал 2026, че ще напусне поста си, без значение докъде ще стигнат Федерико Валверде и компания.

Добави ни в предпочитани източници в Google



Post Comment