Николай Милчев: Дайте на Невзоров да построи Детската болница
Показват снимки на изкопа на Детската болница – сигурно е снимано с дрон. Изкопът е ограден с ограда, която от високо прилича на сърце – тук-таме обрасло с трева.
Това е от високо погледнато бъдещата Детска болница. Изкоп във вид на сърце.
Чувал съм, че в далечни земи някога хората измислили страшно наказание. Обръсвали главите на враговете си до голо, връзвали ги и правели така, че върху голите им глави да падат капки вода. Капка след капка по черепа, докато болката стане нетърпима и изгубиш съзнание. А преди това си кажеш всичко, каквото те питат.
Е това заслужават тези, които си направиха дворци и палати, които си купиха острови и даже индулгенции за Рая, но Детска болница не можаха да направят – обръснати глави до голо и през две секунди, през три секунди – капки върху черепите. И на всичко отгоре трапът с оградата прилича на сърце.
Не сърца – капка мозък и съвест нямат тези, които все въртят, усукват и не почват Детската болница. А може би са разбрали, че на нас, българите, Детска болница не ни трябва. Нашите деца – българчетата, са колкото за един летен лагер – един файтон дечица останаха.
То не бяха Обществени съвети, то не бяха промени на места, където ще се строи болницата, то не бяха неизрядни обществени поръчки, то не бяха локуми и дъвки. Как пък едно нещо не беше със света и като хората. И строежът на тая Детска болница все не почва и не почва.
Страшни приказки – закрила на деца, години и векове на децата, европейско и световно бъдеще за децата. А една болница като хората не могат да направят. Не могат да се разберат кой трябва да открадне поне половината от парите.
На гърба на здравето на децата си мерят влиянията, кръвното налягане и банковите сметки. Пълни престъпници!
Викнете Невзоров да ви направи за една година Детска болница. Така и така човекът дойде тука, направи показно във Варна – възложете му я тая Детска болница, че да си отдъхнете.
Нищо друго не трябва да се показва и да се гледа – гледайте Баба Алино и дупката за Детската болница. И си мислете върху чий оголен череп трябва да почнат да капят капки. Защото на нашите черепи такива капки капят от много години.
И да ни пита човек как сме оживели досега?
Николай Милчев
Фейсбук



Post Comment