От последните минути! Шампионка на България се хвърли от 11-я етаж в комплекс „Диана“, пълно е с полиция
Около 10.30 часа сутринта републиканската шампионка по борба – унгарката Жанет Немет, се е самоубила, като е скочила от 11-тия етаж на блок за спортисти в столичния комплекс „Диана“, съобщиха източници от СДВР.
И в момента на мястото гъмжи от полиция като водещата версия на разследващите е самоубийство заради любовна драма със състезателка от националния отбор и клуба, в който тренира. Отскоро Немет се състезава за женския отбор по борба на ЦСКА.
Унгарката, която вече има и български паспорт, бе сред успешните състезателки на националния тепих. През този месец Немет отново завоюва държавната титла в тежката категория – до 76 килограма, затвърждавайки позицията си сред водещите имена в женската ни борба.
Само преди дни направи трансфер в ЦСКА и стана шампионка на България. Кариерата й се развиваше прекрасно, но вместо да печели медали за България, вече не е на този свят…
Разследва се дали спортни, лични или други фактори са имали отношение към трагедията.
Очаква се коментар от БФ Борба за случилото се и дали някой от ръководството на федерацията е имал разговор с Жанет Немет в последните дни.
По време на лагерите за подготовка тя тренира заедно с други елитни състезателки, сред които и световната шампионка Биляна Дудова – нейна съотборничка и в ЦСКА.
Според полицейските ни източници Дудова и Немет са били и съквартирантки в стаята на 11-тия етаж в комплекс „Диана“, от която е скочила унгарката.
32-годишната Немет има зад гърба си редица национални отличия и неведнъж е доказвала качествата си на тепиха, печелейки титли в тежката категория на държавните първенства.
Блиц, Лупа бг



Post Comment