Зарежда се...

Samsung започва производството на OLED панели за първия сгъваем iPhone – nixanbal

Samsung започва производството на OLED панели за първия сгъваем iPhone – nixanbal

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

След години на безкрайни слухове, спекулации и патенти, най-после имаме солидно потвърждение, че първият сгъваем смартфон на Apple е на финалната права.

Технологичният гигант от Купертино официално е дал зелена светлина на Samsung Display да започне масовото производство на OLED панели за дисплея на дългоочаквания сгъваем iPhone, пише корейското издание The Elec.

Информацията сочи, че Samsung вече е активирала част от производствените си мощности във Виетнам, за да изпълни първоначалната поръчка на Apple от приблизително 3 милиона панела, които трябва да бъдат доставени до края на тази година.

Интересен детайл е, че високите стандарти на Apple са налагали минимум 70% успеваемост при производството на сложните гъвкави панели без дефекти. Samsung Display са успели да преминат този праг с резултат от над 80%.

Споразумението между двете компании е ключово за индустрията – то гарантира ексклузивни доставки за следващите три години, което означава, че Apple няма да разчита на други производители на дисплеи за този модел през посочения период.

Какво да очакваме от първия сгъваем iPhone

Макар официалното име все още да е тайна, вече имаме доста ясна представа за устройството. Очаква се моделът да заложи на подобен на серията Galaxy Z Fold дизайн, предлагайки голям 7.8″ вътрешен OLED екран, само че със съотношение 4:3. Целта е усещането в разгънат формат да бъде сравнимо с това на iPad mini. Външният дисплей ще бъде компактен, около 5.4″ – 5.5″. Apple ще се опита да впечатли потребителите с изключително тънък профил в разгънато състояние от едва около 4.5 мм и под 10 мм в сгънато, а освен това се говори, че няма да има ясно видима гънка в сгъваемия екран.

Интересен компромис заради този ултратънък дизайн е очакваната липса на Face ID. Вместо това се говори, че Apple ще върне Touch ID, интегриран в бутона за включване, който ще бъде разположен отгоре. Под капака ще се крие сериозна мощност с новия 3-нм чип A20 Pro, собствения модем C2 на Apple, 12 GB RAM памет за поддръжка на Apple Intelligence и специален софтуер с мултитаскинг възможности, адаптиран от iOS 27. Камерата ще бъде двойна, като за съжаление се очаква да липсва такава за оптичен зуум.

Разбира се, цената няма да бъде по джоба на всеки. Анализаторите очакват тя да стартира от внушителните $2000 при премиерата.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com