Зарежда се...

Санкции ли? Лукойл има вече 186 бензиностанции в САЩ

Санкции ли? Лукойл има вече 186 бензиностанции в САЩ

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Докато евроатлантическите „мъдреци“ продължават да повтарят за „руската изолация“, „смачкването на Кремъл“ и „железните санкции“, реалността ги бие през лицето с шумната плесница на фактите. Оказва се, че докато ЕС и България си режат сами клona, в Съединените американски щати LUKOIL вече разполага с цели 186 бензиностанции – и то на едни от най-ключовите места между Бостън и Вашингтон.

Да, правилно прочетохте.

Руският „санкциониран“, „изолиран“ и „катастрофирал“ LUKOIL продава бензин в столицата на световната демокрация. И то спокойно, легално, официално.

Цените още не са в рубли.

Но при темповете, с които се развива ситуацията, кой знае – може и това да дойде.

Тук идва и най-забавната част.

Докато у нас разни самообявили се евроатлантици обясняват колко страшно било да се купува руски петрол, колко опасно било да се казва добра дума за Москва, и колко „морално“ било да унищожаваме собствената си икономика в името на чужди интереси, американците си сипват спокойно от руските колонки.

Някой да ги санкционира?

Някой да ги „отмени“?

Някой да им дръпне акаунтите?

Не. Нищо подобно.

Става ясно едно: санкциите работят само за балканския абориген, който вярва на всичко, което му кажат от телевизора. А за големите – има други правила.

Не е случайно, че все повече хора реагират с горчива ирония:

„Санкции, майна! Какви санкции?“

Докато Западът публично позира с „твърда позиция срещу Путин“, отзад бизнесът си върви съвсем по старому. Хората в България обаче плащат по-скъп ток, по-скъп бензин, по-скъп живот – за да се чувстват „евроатлантически правилни“.

Истината е болезнена:

Санкциите не са инструмент за наказване на Русия.

Те са инструмент за контрол над малките държави.

Само че руският бензин в САЩ е най-добрата илюстрация, че големите играят своя игра – и тя няма нищо общо с тази, която налагат на нас.

Така че, уважаеми евроатлантици – заповядайте, натиснете линка и се вдъхновете от „санкциите“ в действие.

Защото докато вие се правите на герои във Facebook, в Америка си сипват руски бензин… със статут „всичко е наред“.

Това е реалността.

Останалото е пропаганда за наивници.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com