Външният министър на Иран: САЩ горчиво ще съжаляват
Това заяви министърът на външните работи на Иран Абас Арагчи, цитиран от Ройтерс.
Фрегатата „ИРИС Дена“ с почти 130 моряци на борда, гостуваща на индийския военноморски флот, бе поразена от американски удар – в международни води и без предупреждение – написа Арагчи в социалната платформа „Х“.
„САЩ горчиво ще съжаляват“, посочи той.
САЩ и Израел започнаха военна операция срещу Иран в събота, като при един от въздушните удари бе убит иранският Върховен лидер – аятолах Али Хаменей.
Официалните данни към момента сочат, че в Иран има над 1 000 загинали след съвместните удари на САЩ и Израел по Техеран и други градове. Това са предварителни числа, които продължават да се актуализират.



Post Comment