Зарежда се...

Външният министър на Иран: САЩ горчиво ще съжаляват

Иран Абас Арагчи

Външният министър на Иран: САЩ горчиво ще съжаляват

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Това заяви министърът на външните работи на Иран Абас Арагчи, цитиран от Ройтерс.

Фрегатата „ИРИС Дена“ с почти 130 моряци на борда, гостуваща на индийския военноморски флот, бе поразена от американски удар – в международни води и без предупреждение – написа Арагчи в социалната платформа „Х“.

„САЩ горчиво ще съжаляват“, посочи той.

САЩ и Израел започнаха военна операция срещу Иран в събота, като при един от въздушните удари бе убит иранският Върховен лидер – аятолах Али Хаменей.

Официалните данни към момента сочат, че в Иран има над 1 000 загинали след съвместните удари на САЩ и Израел по Техеран и други градове. Това са предварителни числа, които продължават да се актуализират.

 

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com