Важно! Влизат в сила новите правила и тарифи за престой на летище София
Влиза в сила новата система за управление на трафика пред Терминал 2 на летище София. От там поясняват, че целта е чрез контрол на достъпа да се предотврати неправилното паркиране и задръстванията на аерогарата.
Както „Труд news“ писа, всички автомобили ще преминават през бариерни системи, които регистрират номерата им, а шофьорите изтеглят билетче.
Непосредствено пред сградата на Терминал 2 е обособена зона за прегръдки за изпращачите и посрещачите на пътници, които могат да останат там безплатно само до 10 минути. Паркирането в тази зона е забранено. Минималното време между две безплатни влизания е 60 минути. За следващите минути до 30-ата се начисляват 10 лв., до един час се заплащат 15 лв., а след това всеки започнат час се таксува по 20 лв., припомнят от летище „София“, които преди няколко дни предупредиха за промените и новите тарифи за престой.
Водачите на автобуси, които превишат времето за безплатен престой ще бъдат таксувани както следва: от 31 до 59 минути – 30 лв., а на всеки започнат час – 40 лв.
За автомобилите на хора с увреждания е предвидено удължен безплатен престой до 30 минути след представянето на съответния документ. На разположение на посетителите са три паркинга с над 1000 места.
„Има три в момента действащи паркинга – P3 стандартен. P4 икономичен и P5 – краткосрочен. Най-бюджетният P4 e икономичен. Той е предназначен за по-дълъг престой. Там тарифите за дългосрочен престой са най-ниските на комплекса на Терминал 2. P3 стандартен – там тарифите са малко по-високи, като той комбинира и краткосрочен и дългосрочен престой. P5 краткосрочен е предназначен за краткосрочен престой“, разясни Радослав Тодоров, ръководител „Паркинги“.
Заплащането става в брой или с карта на всички автомати за плащане на Терминал 2.
На изхода има специален джоб за кратък престой с каса. На бариерата на изхода също може да се заплати, но само с карта. Достъпът на такситата до летището ще бъде както за всички останали автомобили, с изключение на фирмата, сключила договор с летище София, които имат изградена стоянка.



Post Comment