Защо не се пристъпва към събарянето на незаконно построените сгради на украинските инвеститори?
Сегааа, след като стана ясно, че МеВеРе-то е арестувало една камара народ – петима служители от администрацията на район „Приморски“ във Варна и около 20 лица, които са подали декларации с невярно съдържание, чрез които са се сдобили с документи за търпимост на новопостроените си имоти – си казвам:
До тук – добре.
Обачеее… остава да виси един много важен въпрос.
Защо не се пристъпва към събарянето на незаконно построените сгради на украинските инвеститори?
В чл. 225 и чл. 225а от ЗУТ ясно е посочено:
Чл. 225
Началникът на Дирекцията за национален строителен контрол или упълномощено от него длъжностно лице издава заповед за премахване на незаконни строежи от първа, втора и трета категория или на части от тях.
Чл. 225а
Кметът на общината или упълномощено от него длъжностно лице издава заповед за премахване на строежи от четвърта до шеста категория, незаконни по смисъла на чл. 225, ал. 2, или на части от тях.
Иии…???
Прави ми впечатление, че нЕкаква оглушителна тишина е настанала по този въпрос.
Да не би вниманието на електоралните единици да се прехвърля към новия случай, за да бъде забравен първият, докато му се „уреди“ въпросът? Разбирайте – докато намерят начин построеният от украинците град фантом във Варна да бъде узаконен.
Лилия Божкова



Post Comment