Зарежда се...

ДеБъ все пак ще го поемат на Борисов отново: Възобновиха „преговорите“

Преговори политика Народно събрание

ДеБъ все пак ще го поемат на Борисов отново: Възобновиха „преговорите“

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

ГЕРБ-СДС, ДБ, БСП и ИТН възобновяват преговорите за правителство, разбра се току-що в кулоарите на парламента. Участниците са оптимисти, че до петък в тях ще има голям напредък.

Две ключови „да“ два дни след официалното съобщение на ГЕРБ, че стопира преговорите за правителство, прозвучаха в Народното събрание вчера – от тях зависеше връщането на масата на преговорите, както писа „24 часа“.

До петък ще се разбере възможна ли е конструкцията на четворната коалиция.

Ако не се получи, Бойко Борисов ще опита да избегне предсрочните избори през април с кабинет на малцинството. Този вариант е бил обсъждан през последните дни, след като преговорите за редовен кабинет се препънаха официално в премиерския пост.

До късно в понеделник, когато в ГЕРБ са обсъждали подобен план Б, е пресмятана подкрепата на БСП, ИТН и МЕЧ, което прави 119 депутати. При този вариант Борисов заобикаля ДБ и ПП.

В неделя ГЕРБ прекрати преговорите след 21 дни пазарлъци. Причината – ДБ не приели нито едно от двете предложения на първата политическа сила за премиер – Бойко Борисов и Росен Желязков.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com