Зарежда се...

Либералната сбирщина от овце вече втори ден нахлу в социалните пасища, наречени мрежи, и започна жално да блее заради премахването на фактчекърите

Либерал

Либералната сбирщина от овце вече втори ден нахлу в социалните пасища, наречени мрежи, и започна жално да блее заради премахването на фактчекърите

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

Либералната сбирщина от овце вече втори ден нахлу в социалните пасища, наречени мрежи, и започна жално да блее заради премахването на фактчекърите.

Фактчекърството трябва да е обида за интелекта на всеки самостоятелно мислещ човек, за всеки нормален индивид, който има уважение към себе си и способностите си.

Сякаш директно ви казват: „Вие сте глупаци, не може да мислите, прости сте, ние ще мислим вместо вас. Ние ще ви насочваме какво да мислите и как, ние ще ви казваме кое е вярно.

При това от икономически зависими кръгове, които имат интереси да провеждат войни и разграбват редки елементи и изчерпаеми ресурси. Които биха напоили с кръв даден район само за да си вземат своето.

Факт-чекърите са келеши, събрани от улицата, които не са способни да свършат никаква полезна работа, които не са специалисти по нито една наистина важна наука, промишлен отрасъл или специалист за даден регион. Гледам им профилите, това са буквално хора, събрани от кол и въже, и които не са способни да различат колтан или медна руда от парче скала, които не знаят религиозни или етнически различия, или целия цикъл на производство на чипове, които не са наясно за каквото и да е било. И аз мога да стана такъв, стига да ме обявят и да покажа вярност към дадена политическа линия. Единствено видимо подчинени и озлобени от собственото си интелектуално безсилие, немощ екземпляри, стават фактчекъри.
Това е и показателно за либералната каста. Тя се нуждае от фактчекър-пастир, който да им направлява умовете, поведението и пасищата, в които да пасат. Изпитват ужас да бъдат оставени сами, неспособни да мислят и да различат факт, да имат собствено мнение. Имат групово мнение, групово поведение, овчи страх от това да не се отклонят от начертания път. Доверяват се дори ако ги закарат в незавършен наполовината мост и им посочат да скочат от него в дълбока река.
Някои обаче са малко по-адаптивни към новата среда, започнаха да се умилкват на новата линия и да се пригаждат по нея.
Някои го играят на вълци, други още объркани блеят като овце, в една игра, която определено не е за хора.
И ако си достатъчно глупав да се вържеш на клип, генериран изкуствен интелект, или да не можеш да направиш сам проверка сред свят, пълен с информация и възможности, то еволюцията трябва да те изхвърли и да си стоиш чакайки пастир. Хората трябва сами да се научат да си съставят мнение, а не да чакат корпоративно и икономически зависими люде да им направляват мозъците.
Няма значение кой и кого, на никого нямай доверие, събирай информация от различни страни и сам си състави такова. Може да е грешно, но ще се научиш, няма нито един човек, който да не греши. Но мислещият се учи и става по-добър, а не си сваля гащите и моли да му направляват мозъка.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com