Зарежда се...

Министерството на търговията на КНР: САЩ трябва да спазват правилата на СТО

Министерството на търговията на КНР: САЩ трябва да спазват правилата на СТО

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели:

На 7 януари Министерството на отбраната на САЩ включи китайски компании в списъка със субекти, свързани с военната промишленост.

В тази връзка говорител на Търговското министерство на Китай заяви, че САЩ пренебрегват правилата на СТО и пазарните принципи, постоянно разширяват концепцията за национална сигурност и злоупотребяват с държавна власт, за да потискат китайски компании и да ги обвиняват неоснователно. Подходът на САЩ подкопава реда на международната търговия и международното икономическо сътрудничество и застрашава стабилността на световната индустриална верига и веригата за доставки.

Говорителят призова Вашингтон да спазва правилата на СТО и да се отнасят справедливо към китайските компании. В противен случай Пекин ще предприеме всички необходими мерки за защита на интересите си.

Последвайте нашият Telegram канал! Натиснете тук

Коментари

коментари

Post Comment

You May Have Missed

www.faktibg.com