Повече от шампиони! Момчетата от Септември с голям жест в памет на дечицата от Славия
официален фейсбук профил Септември
Децата от Септември U9 разплакаха България със своя уникален жест извън терена. След като спечелиха големия международен турнир „Златна Добруджа“ в Албена, малките футболисти взеха голямо решение. По тяхно настояване, купата няма да отиде във витрината на клуба, а ще бъде оставена на стадион „Александър Шаламанов“. С този прекрасен акт децата ще почетат паметта на Мишо и Боби – двамата млади футболисти от набор 2017 на Славия, както и на техния близък, които загинаха в тежката катастрофа на магистрала „Тракия“ на път за същия турнир.
Ето какво написаха от клуба:
„Отборът на #Септември U9 стана шампион на турнира „Златна Добруджа“ в Албена! Играчите на треньора Иво Христов показаха отлична игра и заслужено грабнаха златните медали! 🥇🏆
#Септемврийци победиха Фортуна с 13:1, Волунтари (Румъния) с 7:2, Интер Калараси с 9:2, изправиха се и срещу своите съотборници от Септември U9 II – 4:0 и записаха равенство срещу Добруджа с 2:2, което им донесе шампионската титла с по – добра голова разлика!
По настояване на децата и родителите на нашите момчета, купата от турнира ще бъде положена на стадион „Александър Шаламанов“ в памет на Мишо, Боби и техният близък утре, когато заедно ще отидат да отдадат почит!
Благодарим ви, деца! Така се раждат големите мъже!“

Добави ни в предпочитани източници в Google



Post Comment