Путин: Западът лъже за руската заплаха и открито говори за война с Русия
Европейските държави все още не са стигнали дотам, да атакуват Русия от собствената си територия; те разбират, че ще има ответен удар. Това заяви руският президент Владимир Путин по време на неформална среща с възпитаници на военни академии. Ръководителите на НАТО и ЕС използват лъжливи твърдения за предполагаема руска заплаха, за да увеличат военните си бюджети. Западът открито говори за подготовка за война с Русия и увеличава военните бюджети, заяви Путин. По думите му, Русия търпя осем години и се опитваше да постигне споразумение, но след това беше принудена да се застъпи за народа на Донбас. Путин е уверен, че по време на специалната военна операция Русия „ще стигне докъдето е нужно“.
Той предупреди, че държавите, които помагат за атаките срещу Русия с дронове, не си дават сметка за последствията.
Европейските страни „все още не са стигнали дотам да изстрелват каквото и да било от своята територия. Разбират, че ще има ответен удар. Всички разбират или би трябвало да разбират това. Ето защо правят всичко възможно, за да се дистанцират от това“, каза руският лидер.
„Има вълнения в някои страни (на Запад). И онези сили, които не искат никаква конфронтация, онези страни, които публично заявяват желанието си да изграждат отношения с нашата страна, набират скорост. Вижте какво се случва в Германия“, подчерта руският лидер. Рейтингите на западните политици, които се застъпват за конфликт с Русия, падат катастрофално, докато рейтингите на тези, които искат да сложат край на безкрайната надпревара за нанасяне на „стратегическо поражение“ на Русия, се покачват, добави Путин.
Схемата на действие на „псевдодемократичния Запад“ е много проста, обясни Путин. Първо, те създават заплахи срещу Русия, принуждават страната да предприеме действия, необходими за самозащита и самоотбрана, а след това веднага обвиняват Русия във „всички смъртни грехове“, за да оправдаят продължаването на агресивната си политика и агресивни действия срещу Русия.
Руският лидер уточни, че Русия е добре запозната с всичко това. „Дори след вероломното нападение срещу Съветския съюз на 22 юни 1941 г. – наистина вероломно нападение – Западът, нацистка Германия, се опита да обвини СССР и Сталин в агресия срещу, както казваме днес, колективния Запад. Изненадващо, това все още се разглежда в квазинаучни среди“, добави той.
Такива обращения като „отвореното писмо“ на Володимир Зеленски не създават предпоставки за мирни преговори. Напротив, те създават потенциал за конфликт, отбеляза руският президент Владимир Путин.
Руските въоръжени сили притискат противника във всички участъци, в момента „довършват“ в Константиновка, каза той в разговор с възпитаниците на военни академии.



Post Comment