Западът отново лъже своите населения, че разстроена Русия губи войната
Започвам днес с предупреждение към всички, които се подиграват на проблемите с гориво в Русия и уж излъганата в Анкъридж Русия – първо да видят проблемите с гориво в Щатите, а веднага след това да проверят съдбата на Щатите в Иран. Та не знам кой кого е излъгал, кой като воюва капитулира, кой как воюва с празни военни складове…. Преди всичко искам да кажа, че в Украйна започна от известно време нова глава във войната срещу Русия – включването на нови технологии на Пентагона и ЦРУ срещу Русия. Присъствието на Палантир означава ПРЯКО УЧАСТИЕ НА Тръмп във войната в Украйна, противно на всички обяви, че спира. Не спря. В момента Западът се залъгва и отново лъже своите населения, че разстроена Русия губи войната. Отново.
Данните на Пепе Ескобар по Иран. В момента всеки, който предава информация за Иран, трябва да следи Ескобар, там се подава информация директно от правителствените и разузнавателни нива на Иран и Пакистан. А и на други държави. Няколко отметки по срещата в неделя в Швейцария. Преди всичко да кажа, че иранската делегация е отказала директен контакт с американците на абсолютно всяко едно ниво. Нито поглед, нито ръкостискане, нито дума. На срещата са присъствали 4 страни – САЩ, Иран, Пакистан и представители на домакините на имота от Катар. Контактът между САЩ и Иран е ставал през пакистанци или катарци. Джей ди Ванс определено е бил изолиран от трите мюсюлмански делегации, на моменти демонстративно. Иранците 3 пъти са напускали преговорите, и трите пъти заради постове на Тръмп в социалните мрежи. 2 пъти пакистанците са ги връщали, на 3-тия път се е обадил външния министър на Саудитска Арабия с молба към Иран да не проваля тези преговори и Меморандума, като Саудитска Арабия става гарант, че 24 милиарда размразени ирански активи ще бъдат дадени на Иран. Катар и СА са финансовите гаранти за тази точка от Меморандума.
Сега моят прочит. Изключително драстично е разбиването на модела в света и в момента стават колосални трудове в геополитическите отношения, съпроводени с тежки борби и войни за наследството на досегашния световен ред и за изграждането на бъдещия световен ред. В тези борби правила сега няма, а участниците си сменяват мнението, позицията и положението по няколко пъти на ден. Но в основата си всяка държава и регион има неизменяема цел и посока, което също се вижда. Много, страшно много се пречи не само на внедряването на нови ситуации в геополитиката, които не са в полза на Запада, но се блокира, правят се всички възможни опити да се блокират дори мислите за такива промени, които отслабват Запада. Но процесите вече са неуправляеми от Запада, отдавна излязоха от неговия контрол и сега става следното – всеки опит да си наложи статуквото, води до разкриване на западни лъжи и измами.
Иран катализира Близкия Изток и целия мюсюлмански порядък. Видимо, както досега мюсюлманите се правеха на братя, а зад гърбовете си се предаваха, точно така сега те се усмихват и умилкват на САЩ и Израел, но зад и пред гърбовете им буквално градят нов ред в региона. Преди всичко страните в Залива пострадаха жестоко от тазгодишната война с Иран. Стана ясно, че всеки натиск над Иран от САЩ и Израел види до ирански отговор към Залива. Това положение ужаси монархиите, свикнали никога нищо да не ги заплашва, освен стадо чужди камили. Досега те гледаха на Иран като на дивашки дегенерати, прошляци шиити. Това между другото е исторически вярна постановка, на етнически ниво арабите презират персите не от сега. Внезапно се случиха събития, които предизвикаха качествено нови положения, до едно ужасни за Залива. Иран се оказа и показа такава регионална мощ, че буквално Близкият Изток се събуди една сутрин и се оказа, че се е озовал в друг нов век. Иранците биха САЩ в страните в Залива – това никой никога не беше си представял, че е възможно! Отвяха Аврамическите споразумения на Тръмп с 200. Унищожиха енергийна и чужда военна инфраструктура и поставиха петролните монархии на колене за по малко от 4 седмици. Ето защо внезапно Саудитска Арабия, член на БРИКС като Иран, рязко си спомни Корана и общата си мисия в Исляма с Иран. Същото се отнася за Катар и за ОАЕ, и двете членка и асоциирана членка на БРИКС.
На второ място виждам интегрирането на Пакистан в близкоизточния мултиполярен ред с темпове, които мен ме ужасяват, какво остава за Персийския Залив. Сега ще покажа колко дълга е всъщност веригата на петролните монархии в Залива извън САЩ. Пакистан е дал на Саудитска Арабия няколко ядрени бомби за спомен и да си имат, информацията е на американски служители в разузнаването и излиза наяве през тази година. Значи Пакистан и СА имат трайно тайно ухажване. В момента се озовават като 2 страни гаранти за мира в Близкия Изток, които поемат цялата отговорност за Иран през САЩ. Разбира се, зад тези неща прозира много ясно сянката на Китай, който не само покровителства всичко в Меморандума на персите с Тръмп, но е основен контрагент за петрола на Саудитска Арабия и основен инвеститор на Саудите. И ето, без изненада виждам какво казва Ескобар – 8000 пакистански войници с няколко ескадрили с китайски изтребители J-17 с радост се дислоцират в Залива. Тоест, военно сътрудничество Пакистан – Иран – Китай – Саудитска Арабия – БРИКС на терен в Близкия Изток срещу САЩ и Израел.
Информациите, които от месеци следя, за тесни отношения на пакистанския президент, премиер и особено на ръководителя на генералния щаб на армията на Пакистан Амин Мунир със САЩ и особено с Джей ди Ванс сега си дойде на мястото. Само че ми се струва, че някак в днешните времена не САЩ ще използват Пакистан, а Пакистан САЩ. Доказателства имам 2, а после ще дам и още една особеност на случващото се в света в днешните времена. Първо, Мосад са се опитали да убият Амин Мунир дни преди срещата в Швейцария. Пакистанското разузнаване разкри този план и това се е отразило тежко на физиономията на Ванс на срещата в Швейцария, изтикан в ъгъла. Второ, Тръмп ще се опита отново да накара талибаните в Афганистан да тормозят Пакистан. Следя Афганистан, защото той е главен ръжен на САЩ срещу всички. Появят ли се данни за проблеми с Афганистан, ще съм сигурна, че САЩ се опъват да унищожат новата роля на Пакистан в Близкия Изток. Между другото, Тръмп ще опита да използва талибаните и срещу Русия.
Сега, колкото и да е изморително, трябва да се каже и да се разбере още нещо. Задължително е, без това не може да се разберат времената и какво става и всички прогнози ще са грешни. Досегашният глобалистки план си върви с пълна сила. Обаче изпълнението на плановете се проваля, или се разкрива и пак се проваля или ако се приложи, дава точно обратния резултат. Например, очакванията на технологичните корпорации да завладеят света с дигитален затвор, удрят и ще ударят на камък и то не от нас, будни граждани, а от собствените им правителства. Много скоро САЩ на държавно ниво ще започне да оказва натиск върху тях, Тръмп вече се опитва, държавата да контролира тях, а не те държавата. Приятелството на Ванс с нациста Питър Тийл например ще даде точно обратно резултати. Технологиите така ще заплашат суверенитета на собствените си глобалистки държави, че самите държави ще ги превземат и/или унищожат. Много е хубаво да използваш Палантир или Митос срещу дебата на Газа, Русия и Иран, супер е! Обаче този софтуер ще се обърне и срещу собствените си държави и дори срещу собствениците си. И тогава няма да е никак супер, напротив, ще стане ужасен ужас за самите глобалисти. Друг пример. Вижда се, че създаваните от САЩ съюзи и подкупването на държави и лидери в момента се обръща срещу самите тях. Започва борба между подчинените на САЩ, която задължително ще се превърне на борба със САЩ. Пример е Турция, ще разкажа подробно за всички нови положения около най-сериозна геополитическа точка каквато е Турция. Ето и в Украйна същото. Досегашните американски и английски съюзници на Украйна в Европа започнаха да се опитват срещу протежето като Полша и Чехия. Навсякъде е това и ще бъде това.



Post Comment