Прощаваме се с Краси Куртев в събота
Поклонението пред фронтмена и басист на група „Акага“ Красимир Куртев ще бъде в катедралния храм „Света Неделя“ в София на 11 януари, събота, от 13 часа. А вечерта приятели и колеги музиканти на басиста се събират да го почетат в столичен клуб.
„Скъпи приятели, утре вечер след опелото на Краси ще направим събиране в негова памет. Ще го почетем в Sofia Live Club с много музика.
Сцената ще бъде отворена за всички приятели. Нека изпратим Краси със 100% фънк!“, споделиха във фейсбук негови близки.

Музикантът почина на 30 декември 2024 г. едва на 55 години. Вероятната причина за преждевременната смърт на вокалиста на „Акага“ е рак на черния дроб. Музикантът от известно време е имал здравословни проблеми.
Близо 30 години Краси Куртев беше част от една от най-популярните български банди – „Акага“, и е един от нейните създатели. Роден е на 25 юли 1970 г. в София и с музика започва да се занимава още в съвсем ранна детска възраст. Учи в Националното музикално училище „Любомир Пипков“, а висшето си образование завършва в Националната музикална академия „Панчо Владигеров“.
Именно там със свои състуденти създава група „Акага“ през 1992 г. Музиката им е комбинация между фънк, рок, денс, соул, реге и дори хип-хоп. Краси Куртев е един от основателите на БМА (Българска музикална асоциация), както и член на „Теосто“ – Финландия, организация за авторски права за композитори, текстописци, аранжори и издатели.

Членовете на „Акага“ споделиха, че са съкрушени от смъртта на Краси Куртев.
„Мили приятели, благодарим ви от сърце за огромната прегръдка и подкрепа, които ни давате в този толкова труден за нас момент. С дълбока тъга, но и с огромна любов и признателност, ви каним да отдадем почит на нашия скъп и обичан приятел и колега Краси Куртев.
Нека заедно да го изпратим с аплодисменти – така, както той обичаше най-много – с музика в сърцето и благодарност за всички мигове, които ни подари. Обичаме ви и ви благодарим, че сте до нас!“, казаха от „Акага“.



Post Comment